12 sty 2017

"Chłopak z sąsiedztwa" Kasie West


Jak to jest być dziewczyną, która dorasta w otoczeniu samych mężczyzn, bez pomocy i opieki matki? Wydaje mi się, że nie masz wielkiego wyboru i stajesz się dziewczyną taką, jak Charlie, której życie opisane jest w książce Kasie West pt. Chłopak z sąsiedztwa.

Główna bohaterka tej powieści jest szesnastoletnią, zagubioną młodą kobietą, która swoje życie opiera na koszykówce i futbolu. Nie zadaje się z dziewczynami, nie chodzi na randki, ani nie przejmuje się swoim wyglądem. Cały swój czas spędza z czterema najważniejszymi mężczyznami w jej życiu - trzema braćmi i honorowym członkiem jej rodziny Brandenem- chłopakiem z sąsiedztwa. Jej życie drastycznie się zmienia, gdy w wyniku otrzymania kolejnego mandatu za przekroczenie prędkości musi pójść do pracy. Trafia do eleganckiego butiku, gdzie musi przejść metamorfozę...

Chłopak z sąsiedztwa jest bardzo lekką i przyjemną lekturą, która pozwoli Wam odstresować się i dobrze spędzić wolny czas. Nie jest ona jednak typowym romansem, którego się spodziewałam po zobaczeniu okładki i przeczytaniu tytułu. Jest to książka, która opowiada o dorastaniu, problemach wynikających z bolesnej przeszłości, poznawaniu siebie, a także o związkach międzyludzkich. Nie bójcie się jednak, poważnej tematyki, ponieważ przez tę książkę się po prostu płynie! 


Styl pisania autorki powoduje, że jestem oczarowana tą historią. Kasie West wprowadziła do powieści idealny klimat. Sprawiła, że dzięki odpowiedniej dawce humoru i rodzinnej, ciepłej atmosferze książka jest cudowna. Czytając możemy zagłębić się w rozterki głównej bohaterki i wraz z nią przeżywać wzloty i upadki. Co tu dużo mówić... Musicie po prostu sięgnąć po nią i przekonać się, że Kasie West, mimo iż podejmuje trudne tematy, to potrafi przedstawić je w naprawdę przyjemny i ciekawy sposób.

Sami bohaterowie, na czele z Charlie, są świetni i od razu skradają nasze serce. Główna bohaterka jest silną i potrafiącą walczyć o swoje dziewczyną. Z drugiej strony jest też bardzo zagubioną nastolatką, która nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie "Kim jestem?". Moje bardzo duże uznanie budzi jej więź z rodziną, bez której Charlie nie wyobraża sobie życia. Czytając Chłopaka z sąsiedztwa możemy spojrzeć na jej różne "wydania", podczas gdy stara się zrozumieć sposób, w jaki postrzegają ją inni ludzie, co sprawia, że możemy poznać ją jeszcze lepiej.

Podsumowując, książka jest bardzo dobra, przedstawia świat w pozytywnych barwach, jednocześnie nie powodując u nas zbyt wysokiego skoku cukru we krwi. Jeśli macie ochotę przeczytać coś, co pozwoli na uśmiech i pozytywnie nastroi Was do życia, to koniecznie sięgnijcie po Chłopaka z sąsiedztwa Kasie West.

★★★★

5 komentarzy:

 1. Nie mogę się doczekać kiedy ta książka wpadnie w moje łapki. :) Lubię takie lekkie książki w sam raz na zimowe wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już długo na nią poluje ale narazie mam inne które musze przeczytać :) Ale ta będzie pierwsza zaraz po nich :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach tę serię. Tylko nie wiem, kiedy przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo bym chciała to kiedyś przeczytać! :D Mam nadzieję, że w końcu się uda :)

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś i ja się dosiądę do niej ;)

  OdpowiedzUsuń

© Kordelia| WioskaSzablonów | X | X | X |.