4 gru 2016

Milion lat w jeden dzień- Greg JennerZastanawialiście się kiedyś przez chwilę skąd wzięły się czynności, które robimy codziennie? Autor Milion lat w jeden dzień w przystępny i zabawny sposób wyjaśnia nam wiele pojęć, opowiadając jednocześnie historię ludzkości, która trwa od milionów lat.
Nie jest to historia wojen, polityki ani doniosłych wydarzeń: Greg zagląda do rzymskich śmietników, egipskich mumii i wiktoriańskich ścieków, wyciągając niezwykłe, zaskakujące, a czasem wręcz niedorzeczne ciekawostki o naszej przeszłości. 


Skąd wziął się papier toaletowy?
Kto wynalazł łóżka?
Jakie były największe wpadki modowe od prehistorii do dziś?
Kiedy zaczęliśmy czyścić sobie zęby?
Czemu porzuciliśmy nagość na rzecz futer?
Będąc szczerą- gdyby nie to, że mój tato wypożyczył ją z biblioteki, nigdy bym po nią nie sięgnęła. Dużo by mnie ominęło, ponieważ książka mi się spodobała. Wiadomo- nie jest to typowa powieść fabularna, ale samo osadzenie akcji lektury we współczesności dało dużo książce. Greg Jenner pokazał, że historia nie musi być nudna! Wszystkie fakty były przedstawione w sposób ciekawy, w przeciwieństwie do nudnych, szkolnych podręczników. Uwierzcie mi jak się cieszyłam, gdy na historii w szkole mogłam powiedzieć więcej o jakimś królu Francji, dzięki tej książce 😃

Milion lat… czytało mi się przyjemnie, jednak muszę przyznać, że przez brak akcji (czego się spodziewać po książce historycznej :P) dłużyła mi się ona. Jeśli macie dużo czasu, lubicie historię i chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej- polecam Wam ją przeczytać!


6/10
★★★★★★

Pozdrawiam! LightBreeze 
1 komentarz:

© Kordelia| WioskaSzablonów | X | X | X |.