20 sty 2017

Suknia Ślubna - Rachel Hauck

Tytuł : Suknia Ślubna
Autor : Rachel Hauck
Liczba stron : 384
Rok wydania : 2012
Wydawca : Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha
Ocena : 9/10

Charlotte jest właścicielką eleganckiego salonu modu ślubnej w Birmingham. Wyszukiwanie niezwykłych sukien dla panien młodych to jej pasja. I dar. Ale gdy sama zostaje narzeczoną, nie potrafi znaleźć dla siebie sukni. Nie potrafi czy nie chce ? A może rzecz w tym,że zamierza poślubić  niewłaściwego mężczyznę ?

Szukając odpowiedzi na te pytania, Charlotte nieoczekiwanie dla niej samej kupuje na aukcji charytatywnej stuletni, zniszczony kufer. Wewnątrz znajduję suknię ślubną. Skąd się tam wzięła ? Dla kogo została uszyta ?

Charlotte próbuje zbadań historię sukni. Odnajduje kobiety z nią związane. A to nie pozostaje bez pływu na jej życie. Emily w 1912, Mary Grace w 1939, Hillary w 1968. I Charlotte w 2012. Cztery kobiety i jedna suknia. Historia każdej  z nich mówi o miłości, wierze, odwarze. O zaufaniu i przeznaczeniu . 

                           /info z okładki/ 

Można powiedzieć, że ta książka sama mnie znalazła. Wybrałam się w środę na spacer do Matrasu, szukając ukojenia po śmierci przyjaciółki. Przechadzałam się między regałami i nagle mój wzrok przykuła Suknia ślubna. Kupiłam i przepadłam.

Zatraciłam się w niej, szukając przyczyny pojawienia się w życiu Charlotte tajemniczego kufra z suknią ślubną. Potrzebowałam dosłownie doby, by przeżyć losy wspaniałych kobiet.

Charlotte - dobrała tak wiele sukien ślubnych, uszczęśliwiając panny młode. Wydawać by się mogło, że dla niej samej to zadanie będzie banalne, tak nie jest. Zrywa zaręczyny i zaczyna poszukiwania kobiet związanych z tą suknią.

Emily - to od niej wszystko się zaczęło - to ona zapoczątkowała podróż tej sukni. Kiedy miała wyjść za mąż , zbuntowała się i zamówiła sukienkę u "kolorowej", czym wywołała sensację.

Mary Grace - w jej ręce suknia trafiła za 10 dolarów, uszczęśliwiając ją w ten sposób. Kobieta pragnęła ślubu, lecz ze względu na niską pensję nie było jej stać na zakup wymarzonej sukni ślubnej . Traf chciał, że obsługiwała ona Emily, która pragnęła podarować jej suknię.

Hillary - krótko po ślubie została wdową, jej mąż zginął na wojnie, To ona schowała suknię do kufra, wraz z nieśmiertelnikiem męża i zaspawała wieko, chcąc zamknąć ten etap życia.

No i Charlotte - kufer pojawia się w jej życiu podczas licytacji. Coś ją do niego ciągnie. Najpierw kobieta bardzo żałuje, lecz z biegiem czasu odnajduje w tej sukience historię swojego życia.


Książka to wspaniała podróż, którą polecam każdemu czytelnikowi. Pozwala zobaczyć jakie były zwyczaje przedślubne przed laty, pokazuje miłość we wszystkich odcieniach.

Moja ocena to 9/10. Polecam !

Róża EM z www.rose-em.eu

 

4 komentarze:

 1. Ja niestety ze względu na zbliżającą się obronę musiałam odłożyć czytanie książek, ale zaraz po obronie do nich wrócę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałam ją kiedyś przeczytać ale nie mogłam jej nigdzie znaleźć :/

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi całkiem ciekawie. Myślę, że mogłaby mi się spodobać

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, również mi się bardzo podobała ;)

  OdpowiedzUsuń

© Kordelia| WioskaSzablonów | X | X | X |.